Miss și Mister Boboc 2015: Cel mai frumos film a rulat vineri la Colegiul Național „Grigore Ghica” Dorohoi

Colegiul Național „Grigore Ghica” Dorohoi a dat startul distracției, vineri, 30 octombrie 2015, atât pentru bobocii care fac parte acum din familia liceului, cât și pentru cei cu experiență.

Tema evenimentului a fost aleasă cu multă atenție, pentru a se plia cât mai bine pe calitățile și abilitățile bobocilor, și anume: „Filmul”. Cele nouă perechi de boboci înscrise în competiție au trecut prin „focul” mai multor probe precum: dans – vals, dans – latino, dans – folclor, o probă de aptitudini, în care concurenții au pus în scenă momente din filme cunoscute și o probă surpriză – în care bobocii trebuiau să răspundă la câte o întrebare și să cânte o melodie, să mimeze un cuvânt, să construiască fraze sau declarații de dragoste cu diferite cuvinte, sau chiar să recunoască diferite feluri de mâncare.

Probele evenimentului au fost deschise de elevii claselor de-a 12-a, care acum trei ani au trecut prin aceleași emoții și au fost presărate de momente artistice ale foștilor sau actualilor elevi ai liceului, printre care amintim: Urban Kingdom, Ansamblul „Cordăreanca”, Cosmin Agache (beathbox), Tudor Hurmuz (teatru), Teo, Cosmin și Ionuț (pantomimă), Cosmin Rumega și Bogdan Lepărdă.

Vezi cele nouă perechi înscrise în concurs:
Perechea nr. 1: Andreea-Eliada Severincu și Adnan Pridolog
Perechea nr. 2: Adina Urăuleanu și Artur Bordianu
Perechea nr. 3: Alexandra Botezatu și Gabriel-Alexandru Rusu
Perechea nr. 4: Raluca Huțul și Claudiu Furtună
Perechea nr. 5: Alexandra-Dumitrița Carp și Mihnea-Ștefan Gheras
Perechea nr. 6: Ramona-Nicoleta Coțovanu și Marius Amarie
Perechea nr. 7: Iulia-Maria Antochi și Ciprian Abătăcesei
Perechea nr. 8: Denisia Iordache și Daniel-Alin Șlincu
Perechea nr. 9: Sabrina-Bianca Cioclu și Adrian Butnariuc

Juriul a fost format din: Cucoreanu Gretti – director adjunct, Stredie Robert – președintele Consiliului Elevilor, Lucian Topalagă – viceprimar, Drăghici Cristina – profesor și Cucoreanu Gianina – profesor.

După încheierea tuturor probelor și după momentele de deliberare ale juriului, bobocii care au primit titlul de Miss și Mister Boboc 2015 au fost Iulia-Maria Antochi și Ciprian Abătăcesei Perechea nr. 7. În același timp, titlul de Miss și Mister Popularitate a fost obținut deAlexandra-Dumitrița Carp și Mihnea-Ștefan GherasPerechea nr. 5.

Celelalte perechi au fost premiate după cum urmează:
– Cea mai fotogenică pereche: Perechea nr. 3;
– Cea mai dezinvoltă pereche: Perechea nr. 9;
– Cea mai artistică pereche: Perechea nr. 6;
– Cea mai simpatică pereche: Perechea nr. 4;
– Cea mai carismatică pereche: Perechea nr. 2;
– Cea mai elegantă pereche: Perechea nr. 8.
– Locul III: Perechea nr. 1;
– Locul II: Perechea nr. 5;