Colegiul Național ”Grigore Ghica” Dorohoi- Locul I cu calificare la faza națională la concursul „Istorie și societate în dimensiune virtuală”

Joi, 26.02.2015, la Liceul Teoretic ”Nicoae Iorga” Botoșani, s-a desfășurat faza județeană a concursului „Istorie și societate în dimensiune virtuală”, concurs adresat elevilor înclinați spre istorie și științe socio-umane dar și spre informatică. Colegiul Național ”Grigore Ghica” Dorohoi a participat cu 5 elevi și toți s-au întors acasă cu rezultate foarte bune: secțiunea socio-umane pagini web: Vieriu Răzvan premiul II, Zgîmbău Alexandru premiul III, secțiunea istorie pagini web: Stredie Robert premiul III, Teleagă Adrian premiul III și secțiunea istorie soft educațional: Boșîntă Bogdan premiul I și calificare la faza națională. Elevii au fost îndrumați de prof. Baroi Lidia, prof. Ignat Luminița, prof. Iacob Erzilia și prof. Drăghici Cristina.

Razvan Vieriu