Balul Bobocilor 2015: Pregătiri și repetiții la Colegiul Național „Grigore Ghica”

Muncă, distracție și voie bună la repetițiile pentru Balul Bobocilor 2015 de la Colegiul Național „Grigore Ghica” Dorohoi.

Repetițiile decurg foarte bine, organizatorii îi îndrumă pe cei 18 boboci aleși de la clasele de a IX-a, care, cu emoții, reușesc să îndeplinească tot ceea ce li se propune. Elevii claselor a XII-a lucrează din greu cu perechile înscrise în competiție, pentru a aduce la lumină un spectacol reușit.

Tema balului este „Filmul” și va avea șase probe: Prezentarea perechilor, Dans vals, Dans latino, Dans populară, Aptitudini și o probă surpriză.

În cadrul evenimentului care va avea loc vineri, 30 noiembrie 2015, începând cu ora 18:00, la Sala Teatrului Dorohoi, vor mai avea loc momente artistice și alte surprize pregătite de organizatori.

Razvan Vieriu