Concursul ”Ghica are talent” la a treia ediție

A treia ediție a concursului ”Ghica are talent” s-a desfășurat joi, 09,04.2015, ora 12:00, în sala de spectacole a municipiului Dorohoi. Concursul se desfășoară în fiecare an în săptămâna ”Să știi mai multe, să fii mai bun!”. Spectacolul a avut 14 numere din care trei surpriză. Concurenții au dansat, au cântat voce și instrumente, au făcut stand-up comedy. Foști elevi și actuali profesori i-au purtat pe spectatori pe ritmuri de mix tape, acorduri de orgă și saxofon. Prezentatori au fost Teodora Cucoreanu și Dragoș Dumitraș. Juriul a fost format din dna. Prof. Lipșa Crina, dna. Prof. Vlad Alina, dna. Prof. Drăghici Cristina, președintele Consiliului Școlar al Eevilor, Stredie Robert, câștigătoarea de anul trecut a trofeului, Dutcovschi Cosmina. Organizatori au fost, aceeași încă de la prima ediție, consilier educativ, dna. Prof. Pavel Daniela, director adjunct, dna. Prof. Cucoreanu Gretti, responsabil comisie extrașcolare, dna. Prof. Agrăpinei Carmen, responsabil departament promovare a imaginii școlii, elev Vieriu Răzvan. Concursul a fost deschis cu interpretarea Cosminei Dutcovschi acompagniata de Andrei Gorgan. Această ediție a fost prima la care s-a înmânat trofeu, realizat și sponsorizat de SC Arta Sticlei Dorohoi, prin amabilitatea dnei. Anton Angela. Clasamentul a fost următorul: Laura Macoviciuc și Andrei Câșlariu- trofeul concursului, Andreea Airinei-locul I, Monica Gafincu-locul II, Simple Energy-locul III. Restul concurenților, Ilie Nistor, Lucas Burighean, Nicoleta Ștefan, Alexandru Hamburda, Lia Simion și Gabriel Bojoga au primit diplome de participare. La final spectatorii s-au bucurat să-i asculte pe Cătălin Luca, câștigătorul primei ediții a concursului alături de Radu Pascariu, originalul fost elev al colegiului și pe dl. Prof. Răzvan Hîrtopeanu la saxofon, acompaniat la orgă de un alt fost elev a colegiului, binecunoscutul Andrei Gorgan.

DSC_0035 DSC_0037 DSC_0039 DSC_0046 DSC_0093 DSC_0430 DSC_0456 DSC_0477

Razvan Vieriu