Karaoke la Colegiul Național „Grigore Ghica” Dorohoi

Ieri, 19.04.2016, în aula colegiului s-a desfășurat activitatea „Concurs de karaoke”, organizată de membrii Consiliului Școlar al  Elevilor de la Colegiului Național „Grigore Ghica” Dorohoi sprijiniți de consilierul educativ și directorul adjunct al colegiului.

La activitate au participat elevi din clasele a IX- a D, a X-a D, a X-a H, a XI-a A, a XI-a C, a XI-a D și a XII-a B, alături de profesorii diriginți Nechifor C., Pavel D., Ignat L., Draghici C., Mandache V. și Hîrtopeanu R.

Cei prezenți au aplaudat prestația colegilor mai curajoși și au fredonat împreună cu aceștia melodii din diferite genuri muzicale. Spre finalul activității elevii au putut participa la un concurs cu premii, câștigătorii fiind aleși de public.

„Cu două luni în urmă pe grupul colegiului am lansat ideea unui concurs karaoke în Școala Altfel. Activitatea propusă a strâns cele mai multe like-uri, lucru care m-a determinat să o organizez. Mă bucur că elevii au empatizat cu ideea și s-au simțit bine” a declarat Teodora Cucoreanu, organizator al activității.

Dragos Tudorache