![](https://colegiulghica.ro/wp-content/uploads/2015/03/11030726_828290833910111_1631985258_o.jpg)
Colegiul Național ”Grigore Ghica” Dorohoi-păreri ale elevilor despre violență
Elevii claselor a IX-a și a X-a s-au întâlnit în aula ”Dimitrie Pompeiu” aColegiului Național ”Grigore Ghica”pentru a discuta despre violență, despre formele de manifestare ale acesteia, despre soluțiile pe care le-ar putea găsi la vârsta lor. Elevilor prezenți în sală li s-a cerut să continue scenariile celor doua scenete prezentate de colegii lor și să caute un răspuns la întrebarea ”Ce ați face voi dacă personajele agresate v-ar fi prieteni?” Activitatea s-a încheiat cu un mic concurs propus de elevele organizatoare Plamadă Diana și Șandru Maria.