CN „Grigore Ghica” Dorohoi a primit pentru a doua oară distincția de „Școala de Chimie”. Vezi premianții!

Premiile la concursurile de chimie au intrat deja în firescul vieții Colegiului Național „Grigore Ghica”. Nici anul acesta nu a constituit o excepție. Pentru a doua oară, consecutiv, colegiul a primit distincția de „Școala de Chimie”, după rezultatele mai mult decât frumoase obținute la Concursul Național de Chimie „Magda Petrovanu”, desfășurat la Facultatea de Chimie a Universității „A. I. Cuza” din Iași, în data de 16.04.2016.img1

Au participat aproape 1300 de elevi din județele: Botoșani, Suceava, Iași, Vaslui, Bacău, Neamț, Galați, Vrancea, Constanța, Buzău.

Premianții Colegiului „Grigore Ghica” sunt:

Premiul II:
Rădăuceanu Cornelia (cl. a-X-a B),
Acojocăriței Diana (cl. a-XI-a B),
Apăscăriței Alice (cl. a-XI-a B),
Buțincu Bianca (cl. a-XI-a B),
Teleagă Adrian (cl. a-XI-a B),
Lepărdă Alexandra (cl. a-XII-a B)

Premiul III:
Dogaru Adina (cl. a-XI-a B),
Ferbei Mihaela (cl. a-XII-a B)

Mențiuni: