Portile excelentei s-au deschis la Colegiul National „Grigore Ghica”

Sambata, 13/10/2012, a avut loc la C.N. „Grigore Ghica” deschiderea Centrului de excelenta la matematica si chimie. Aula Colegiului a fost plina de elevi interesati in sporirea si aprofundarea cunostintelor la aceste materii. Activitatea centrului de excelenta se va desfasura in perioada anului scolar 2012-2013 si consta in efectuarea unor activitati de pregatire suplimentara care se vor desfasura in fiecare sambata.

La lansarea activitatilor centrului de excelenta au participat cadre didacticede la scolile din oras.
Centrul de Excelenta continua activitatea de pregatire a celor mai buni elevi din gimnaziu si liceu, oferind-le o baza solida de cunostinte si oportunitatea de a fi cei mai buni. C.N. „Grigore Ghica” a fost ales pentru a doua oara sa sprijine excelenta si sa promoveze performanta, fapt ce denota pozitia fruntasa a colegiului dorohoian la nivel de judet.

Razvan Vieriu

%d blogeri au apreciat: