Colegiul Național „Grigore Ghica” Dorohoi – al doilea an la rând calificare la Etapa Națională a Olimpiadei de Tehnologia Informației

Sâmbătă, 21.04.2018, la Colegiul Național „Mihai Eminescu” și la C. T. „Gh. Asachi” din Botoșani a avut loc Etapa județeană a Olimpiadei de Tehnologia Informației – secțiunea TIC.

De la Colegiul Național „Grigore Ghica” au participat elevii: Tudorache Dragos Cosmin, Năstruț Maura Edelina, Popescu Samuel Timotei și Mihalciuc Vlăduț Cosmin.

Elevul Tudorache Dragoș Cosmin din clasa a XI-a A (prof. coord. Draghici Cristina) a obținut premiul I cu calificare la Etapa Natională a Olimpiadei de Tehnologia Informației, acesta fiind al doilea an consecutiv când obține acest deosebit rezultat.

Emanuel Hurmuz